ARCHITEKTURA

UWAGI
Barwice - budynek, którego sztukaterie odtworzone zostały z najwyższym kunsztem !
Polecamy !
Dziś
BARWICE !


Opis reportażu:
Numer filmu reportażu: z


Prezentujemy obok kilka migawek fotograficznych z Barwic - miasta w powiecie szczecineckim.
Przypominamy, że od wielu lat, tj. od czasu rozwiązania okolicznych PGR-ów gmina Barwice wraz z sąsiednią gminą Grzmiąca dzierżą smutny prymat w dziedzinie ubóstwa, co rusz sytuując się w krajowej czołówce najbiedniejszych gmin. Napisaliśmy też przed miesiącem, że postrzegamy w Barwicach nieznaczne oznaki lepszego jutra.

Dzisiaj jeszcze dodajemy, że prymat w ubóstwie nie oznacza prymatu w niegospodarności, że pod tym względem gmina kierowana od kilku lat przez inż. Maksalona (ponownie bezapelacyjnie wygrał w wyborach - gratulujemy !) może nie będzie wzorem, ale w wielu obszarach naśladować ją warto!

Wielokrotnie dawaliśmy do zrozumienia na stronach naszej Gazety, że jesteśmy przeciwni tworzeniu "teatralnych" dekoracji, w których ludziom żyje się źle, w niegodnych warunkach. Mamy nadzieję, że przedstawiany przykład jest w większej części pozytywny.

Prezentujemy sporo materiału z odrestaurowanej pierzei ulicy Wojska Polskiego w Barwicach, szczególnie wiele miejsca i czasu poświęcając jednemu z budynków, pieczołowicie odrestaurowanemu przez miejscowe przedsiębiorstwo . Prezentowany materiał zawarty jest w dwóch fotoreportażach nazwanych filmami. Reportaże dostępne są w specjalnej przeglądarce obok.

Wysokie koszty restaurowania elewacji budynków spowodowały, że barwiccy fachowcy sięgnęli do podręczników sprzed lat, nagabywali starych fachowców etc. W efekcie, po długim okresie ćwiczeń powstała grupa fachowców - sztukatorów i odtworzono z największą dokładnością misterne sztukaterie na gzymsach budynków.

Polecamy barwickie przedsiębiorstwo i jego fachowców - o wysokiej jakości ich pracy świadczą zamieszczone wyżej filmowe fotoreportaże - o barwickim ZGKiM --->> .
Chyba warto też dodać, że w Szczecinku pod tym względem jest o wiele gorzej - niektóre z wyremontowanych budynków północnej pierzei ul. Bohaterów Warszawy są tego oczywistym dowodem !
RedakcjaPS.
Niestety, z żalem zawiadamiamy, ze jedyna barwicka kawiarenka internetowa, która od wielu miesięcy funkcjonowała w pobliżu tzw. dworca PKS w Barwicach, tuż koło kościoła, od pewnego czasu jest nieczynna. Mieszkańcy, zwłaszcza młodzież informują, że podobno przyczyną zamknięcia kawiarenki była nieopłacalność działalności.
Teraz pozostaje młodzieży jeszcze od czasu do czasu możliwość zerknięcia w Internet w barwickim Warsztacie Terapii Zajęciowej.
Miejmy nadzieję, że to, co przygotowaliśmy na tej stronie zechcą i będą mieli gdzie zobaczyć ! Napisaliśmy także trochę wyżej, że Barwice powoli wychodzą z regresu i co w kontekście zamkniętej kawiarenki internetowej może się wydawać sprzecznością.
Podtrzymujemy swoje stanowisko - Barwice wychodzą z dna kryzysu !

Redakcja
7 grudnia 2002 r.
Powrót do strony tytułowej GAZETY adres Redakcji : szczecinecka_gazeta@poczta.onet.pl