FONON
Jak pozbyć się choć na trochę czasu uciążliwego duktu, poprzez który docierają do nas odgłosy nieraz z tak daleka, że nie jestesmy w stanie uwierzyć ?
Jak uwolnić się od dokuczliwego bólu wywołanego częstotliwością i wysoką energią duktu z jednej strony łóżka ?
Te problemy dotykają głównie ludzi starych i obłożnie chorych. Sytuacja w której władza milczy na temat zjawiska, społeczeństwo zaś ten stan wytyka, podając jednoczesnie jako powód dążenie do państwa totalitarnego, policyjnego zamyka usta pełne skarg chorym, ich opiekunom i lekarzom.

Podajemy niżej dwie proste rady, które na krótko poprawią sytuację w sfononizowanych mieszkaniach. Jeśli w tych mieszkaniach przebywają osoby chore - prosimy o zachowanie ostrożności.


Najpierw wyłącz zasilanie elektryczne w całym mieszkaniu. Jeśli mieszkasz w domu wolnostojącym, jednorodzinnym wyłącz zasilanie. Postąp tak, jakbyś to robił w czasie alarmu pożarowego lub innego, podobnego zagrożenia.
Jedynym problemem, poza Twoją ewentualną niechęcią jest zagrożenie, że produkty w chłodziarce lub zamrażarce ulegną rozmrożeniu. Podobną obawą być może niefunkcjonowanie pieca centralnego ogrzewania, pompy ogrzewania etc. Telefon, jesli nie jest typu faks, będzie funkcjonował normalnie. Wymienione urządzenia nie ulegną uszkodzeniu, a produktom nic się nie stanie jeśli wyłączenie potrwa jedną godzinę.


W czasie wyłączenia prądu intensywnie wietrz mieszkanie. Jeśli to możliwe wywołaj tzw. przeciąg zabezpieczając się przed uszkodzeniami okien, drzwi itd. Jeśli w mieszkaniu przebywa osoba obłożnie chora postaraj się przenieść lub przewieźć tą osobę do pomieszczenia, w którym nie przebywa przez większość czasu, natomiast pomieszczenie obłoznie chorego wietrz szczególnie intensywnie.

Podczas wietrzenia wyłącz wszystkie wtyczki z gniazd elektrycznych. Plastykowe obudowy gniazd elektrycznych możesz wówczas bezpiecznie przetrzeć wilgotną ściereczką z dodatkiem środka dezynfekującego. Jeśli możesz - przetrzyj szyby i ramy otwieranych okien od wewnątrz.
Usuń kurze z obudowy telewizora, magnetowidu, komputera.
Przewietrz klatkę schodową.
Usiądź, odpocznij i ciesz się chwilą ciszy.


Uwaga ! U osób obłożnie chorych tego typu wietrzenie, połączone z wyłaczeniem "elektryki" powoduje przy pierwszych tego typu czynnościach objawy określane jako "reisefieber", uczycie niepewności, trudności z zaśnięciem. Po kilku dniach objawy te ustępują !
REDAKCJA

Powrót do strony tytułowej GAZETY