Muzyka
klasyczna
Październik
2002
Witajcie, melomani ! W tej części witryny będziemy starali się prezentować wszystko to co wiąże się z muzyką klasyczną na terenie miasta i powiatu, także częściowo Pomorza Zachodniego, bowiem jest to jedyna tego typu witryna w tym obszarze..
Jak powszechnie wiadomo, amatorzy muzyki klasycznej, zwłaszcza tej "na żywo" stanowią niewielki, choć elitarny odsetek populacji związanej z muzyką. Ten stan nieobcy jest także tej części Pomorza Zachodniego, także Szczecinkowi i powiatowi szczecineckiemu.
Nie oznacza to wcale, że nic się nie dzieje !
O wszystkim, co związane jest z tą muzyką na terenie miasta i powiatu będziemy starali się pisać. Jeśli nadarzy się okazja zaprezentowania fragmentu nagrania w postaci pliku do pobrania i odtworzenia - niezwłocznie skorzystamy z tej możliwości.
Liczymy na współpracę miłośników muzyki !
Niestety, w okresie wakacyjnym muzyka klasyczna rzadziej pobrzmiewa w miejscach publicznych Szczecinka i powiatu.
Będziemy próbowali ten stan zmienić na bardziej korzystny.
Nieliczna osobowo redakcja "kocha, lubi, szanuje" muzykę klasyczną, !

Jednym z zamierzeń redakcyjnych jest zainspirowanie miejscowych kompozytorów do stworzenia "Szczecineckiej Symfonii" na 700 - lecie założenia miasta Szczecinka w roku 2010.
Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że co najmniej dwie osoby - mieszkańcy Szczecinka - wykazały zainteresowanie tematem. Wiadomo, że praca nad obszernym dziełem symfonicznym trwa długie lata, że należałoby pomyśleć także o materialnym wsparciu kompozytora.
Mamy nadzieję, że rajcy miejscy po wyborach zainteresują się problemem stypendium dla kompozytora lub wybiorą rozwiązanie tradycyjne - zamówią dzieło u znanego kompozytora.
Redakcja będzie wspierała lokalnych twórców licząc na konsultacyjne wsparcie ośrodków muzycznych w Poznaniu, Gdańsku i w Warszawie. Będziemy na bieżąco informować o tej sprawie.
Szczegóły związane z tym zamierzeniem można poznać w dziale "700-lecie" naszej Gazety lub klikając na poniższy odsyłacz.

Ogłoszenia, kontakty
Będziemy starali się pomóc tym wszystkim, którzy poszukują możliwości kupna - sprzedaży : instrumentów muzycznych, akcesoriów, wydawnictw nutowych, książek , płyt - umożliwiając wymianę informacji o lokalnym charakterze poprzez zamieszczanie bezpłatnych ogłoszeń. To miejsce na Wasze ogłoszenia !
Piszcie do nas - adres poczty elektronicznej podany niżej.
Informacje
imprezowe

Ta część strony informować będzie o planowanych imprezach. Na razie nie posiadamy tych informacji.
Redakcja
Data I m p r e z a
powrót do PLUS-MINUS adres poczty elektronicznej Redakcji : szczecinecka_gazeta@poczta.onet.pl