Polityka
Maj 2002

1/2 nie na serio...

Pomorze Zachodnie ma swoją terminologię polityczną, która szybko przyjmuje się w innych częściach Polski.

Burżazja (nie mylić z burżuazją) - w gruncie rzeczy "klasa średnia" i wyższe.


Kumuniści(nie mylić z komunistami) - w zasadzie wszyscy pozostający poza burżazją oraz szlachtą i arystokracją.


Pewnego razu, w czerwcu ubiegłego roku (tj. 2001) czołowy działacz szczecineckiej SLD pisząć pośmiertne wspomnienie w czasopiśmie tej partii o byłym, szanowanym komendancie powiatowym MO - wpadł na pomysł podkreślenia zasług następców komendanta służb policyjnych.
Niestety, była to jedyna, powszechnie znana społeczeństwu ziemi szczecineckiej ocena działalności Policji dokonana przez dzisiejszego senatora Senatu RP. Niestety ocena ta nie miała nic wspólnego z rzeczywistością .....
Wprawdzie lider Gładkowski napisał, że "następcy nie pozwalają obniżyć poprzeczki", ale w powszechnej świadomości ta przesada funkcjonuje jako "Sekta podnoszących poprzeczkę ... W DÓŁ "!
Co skłoniło dzisiejszego senatora do napisania takich bzdur, zwłaszcza iż musiał znać statystyki *)? Nie wiadomo ! Jedno jest pewne - wsparł go drugostronnie we wspomnianym piśmie SLD o nazwie "GRYF" również ówczesny lider, tyle że całej SLD, dzisiejszy premier rządu RP - Leszek Miller.
Obu panom - gratulujemy !
, że

Jest jeszcze nieliczna arystokracja i szlachta , ale te grupy społeczne po uświadomieniu sobie, iż ich śmiertelnym wrogiem była i jest burżazja, przeszły do permanentnej opozycji do wszystkich i do wszystkiego. Jak zapowiadają przedstawiciele rodów arystokratycznych i szlacheckich - nawet w sytuacji powrotu (zdobycia) władzy przez te grupy społeczne - arystokracja i szlachta pozostaną w opozycji do własnej władzy.

Co do chłopstwa - niech się zdecyduje, czy jest, czy go nie ma, bowiem najczęściej chce być burżazją, a kiedy bieda, to ta niby burżazja znowu chłopstwem chce zostać...

Komuniści - jak na razie - ustalono istnienie komunistycznej trójki zwanej "jaczejką" składającej się z następujących osób :
Xsiążę Pan (nazwiska nie podaję ze względu na konspirację, mimo iż jest historyczne i powszechnie znane) oraz ja, czyli autor tego tekstu - Marek W. Piłat.


LUD i DEMOKRACJA
Społeczeństwo dzieli się na :
LUD (ok. 1 % populacji, ok 95 % PKB) oraz NARÓD (ok. 99%
populacji i cała ok. 5% reszta PKB).
I dopiero teraz termin DEMOKRACJA ma swój sens !!!

Obiecany we wstępniaku wizerunek premiera Millera dostępny jest po dotknieciu myszką na prezentowany dowód w sprawie ! Niestety, z tego powodu plik jest duży - ma około 0,8 MB !
Marek W. Piłat

*) Jak się maja statystyki policyjne do rzeczywistości ? Bardzo źle, po prostu uważane są za fąałszywe - takie jest przekonanie większości obywateli miasta i powiatu Szczecinek.
Nikt nie próbuje nawet podawać szacunkowej "ciemnej liczby" przestępstw - w warunkach zagrożenia przestępczością fononową prawdopodobny jest fakt nieuwzględnienia olbrzymiej ilości tego typu przestępstw - około 50 milionów przestepstw w samym Szczecinku !

*)