Polityka
Czerwiec - lipiec 2002
W polityce światowej :
USA jak zwykle na czele krucjaty przeciw terroryzmowi - więc chcemy wiedzieć dokąd i po co mamy za USA podążać.
żyjemy w nienormalnym ustroju. Miał nie być reglamentacyjny, lecz jest - reglamentuje np. rynek pracy. Kiedy więc ten ustrój znormalnieje ?
zaprezentowaliśmy wstęp do polskiej wizji teledemokracji (powyżej - menu)

W polityce krajowej i regionalnej :
- premier Miller odwołał Barbarę PIWNIK ze stanowiska ministra sprawiedliwości, do czego nasza Redakcja dołożyła (o tym, co dołożyła - wkrótce - na początku sierpnia br.);
- spada popularność premiera Leszka Millera - tzw. krzywą Millera zaprezentujemy w naszej witrynie (wkrótce - na początku sierpnia br.);
- trwają licytacje kandydatów na burmistrzów i wójtów - z jedną z tych licytacji na stanowisko burmistrza naszego miasta można zapoznać się poniżej;
uzupełnione 19.07.2002 r.
1/2 nie na serio...

Pomorze Zachodnie ma swoją terminologię polityczną, która szybko przyjmuje się w innych częściach Polski.

Burżazja (nie mylić z burżuazją) - w gruncie rzeczy "klasa średnia" i wyższe.


Kumuniści (nie mylić z komunistami) - w zasadzie wszyscy pozostający poza burżazją oraz szlachtą i arystokracją.


Jest jeszcze nieliczna arystokracja i szlachta , ale te grupy społeczne po uświadomieniu sobie, iż ich śmiertelnym wrogiem była i jest burżazja, przeszły do permanentnej opozycji do wszystkich i do wszystkiego. Jak zapowiadają przedstawiciele rodów arystokratycznych i szlacheckich - nawet w sytuacji powrotu (zdobycia) władzy przez te grupy społeczne - arystokracja i szlachta pozostaną w opozycji do własnej władzy.


Co do chłopstwa - niech się zdecyduje, czy jest, czy go nie ma, bowiem najczęściej chce być burżazją, a kiedy bieda, to ta niby burżazja znowu chłopstwem chce zostać...

Z faktów wynika, że po nabyciu kilkuset hektarów - niektórzy chłopi poczynają uważać siebie za arystokrację, o czym piszemy w naszych "Komentarzach"

Komuniści- jak na razie - ustalono istnienie komunistycznej trójki zwanej "jaczejką" składającej się z następujących osób :
Xsiążę Pan (nazwiska nie podaję ze względu na konspirację, mimo iż jest historyczne i powszechnie znane) oraz ja, czyli autor tego tekstu - Marek W. Piłat.

Nasza Redakcja jako jedna z nielicznych w kraju stara się wyjaśnić sprawę Powszechnej Prywatyzacji, zapoczątkowanej w 1995 r. Wiele osób porusza ten problem w rozmowach - bywa, że nazywają Powszechną Prywatyzację największym oszustwem świata ! Usiłujemy zbadać ten problem i dlatego zwracamy sie do naszych Czytelników - wypożyczcie nam posiadane dokumenty, rachunki, rozliczenia ! Prosimy o kontakt z Redakcją !
LUD i DEMOKRACJA
Społeczeństwo dzieli się na :
LUD(ok. 1 % populacji, ok 95 % PKB) oraz NARÓD(ok. 99%
populacji i cała ok. 5% reszta PKB).
I dopiero teraz termin DEMOKRACJA ma swój sens !!!

Chcesz zapoznać się z wcześniejszym numerem działu POLITYKA - kliknij na migającą jedynkę obok !
Do strony wstępnej Szczecineckiej Gazety Internetowej PLUS-MINUS adres poczty elektronicznej Redakcji :
szczecinecka_gazeta@poczta.onet.pl