URBANISTYKA
FOTOGRAFIE FOTOGALERIA w sprawach związanych z .
URBANISTYKĄ I PLANOWANIEM PRZESTRZENNYM.
Zawartość tej części naszej witryny opisujemy niżej.

Obecnie w naszej FOTOGALERII można obejrzeć materiały na następujące tematy :

1). Zbudowanie ulicy Jana Pawła II na odcinku od ronda Lipowa do ulicy 1-go Maja, nadanie tej części ulicy charakteru wielopasmowej, szybkiej magistrali o dwóch rozdzielonych pasach ruchu spowodowało, że rzeczywista droga obwodowa tj. trakt drogowy od ronda Lipowa : ul. Szafera, ulica Zielona stracił na znaczeniu i stał się drugorzędną, mimo przebudowy trasą przejazdową.

Konsekwencją tego działania było podniesienie poziomu ruchu drogowego na tym odcinku ulicy Jana Pawła II, który zwężając się do jednej dwupasmowej jezdni od ulicy 1-go Maja wbija się w wąski "przełyk" zbiegu ulic Bohaterów Warszawy, Kościuszki, Jana Pawła II oraz Koszalińskiej, by dopiero rozdzielić intensywne potoki ruchu kilkaset metrów dalej, poczynając od ulicy Mierosławskiego, krótkiej poprzecznej, jednej z najgęściej zamieszkałych.

2). Krytykę budowy stadionu OSiR

3). oraz krytykę rozwiązań nowowybudowanej ul. Kołobrzeskiej w kierunku wyjazdu na Barwice.

Dwie ostatnie pozycje były już wcześniej prezentowane, ale pokazujemy je ponownie; poz. nr 2). - dodatkowo wzbogacona m.in. o ciche potwierdzenie władz miasta dla przedstawionej przez nas krytyki związanej ze stadionem OSiR.


Zapraszamy do odwiedzin !

Redakcja


Data publikacji : 31 stycznia 2005 roku


Powrót do strony URBANISTYKA w : PLUS-MINUS Adres poczty elektronicznej Redakcji :szczecinecka_gazeta@poczta.onet.pl