2016-08-07 - Dwa krótkie FILMY do obejrzenia ! Fragment defilady z 1966 roku oraz "nieznany" !

2016-07-16 - HISTORIA paaatrz ! 1957 rok - szkolenie wysokogórskie, wspinaczkowe w Ojcowie !

2010-07-29 - "Biuro Turystyczne" WOJSKO - żartobliwa fotogaleria - 1-sza odsłona

2008-06-16 - Pojawiła się część I rozdziału "Szkolenie spadochronowe" oraz "zajawka" obszernego "Uzbrojenia żołnierzy 6 PDP-D"
Dostęp do tych stron także z menu poniżej ("gifki z krzyżykami")
2008-06-12 - Dodaliśmy "Wypadki nadzwyczajne". Ku pamięci naszych Kolegów !
Pierwsze uzupełnienia pojawiły się w Dywizji w nocy z 23 na 24.10.2005 r. nocy !

Napływają liczne zgłoszenia do Naszej Dywizji - wyjaśniamy, że wolne etaty dla kobiet w wieku od 3 lat do .... posiadają jeszcze w 7 ŁUŻYCKIEJ DYWIZJI DESANTOWEJ czyli w "niebieskich beretach".
Oczywiście, nie wykluczamy protekcji !
Czołem!

Pamiętacie ? Nim koledzy - zwiadowcy zdobędą menu dla tej strony, nim zostanie ono opisane, wmontowane .... chyba do tej pory znowu sformują 6 PDP-D !!!!!

Meldunek naszych zwiadowców (płci żeńskiej oraz męskiej) nie pozostawia cienia wątpliwości :
" Meldunek nr 1 -
(zwiadowca płci żeńskiej)......w późnych godzinach wieczornych 23 października 2005 roku po nawiązaniu kontaktu operacyjnego z nplem w restauracji "Wierzynek" w Krakowie usiłowałam na czele dowodzonego patrolu rozpoznawczego zgodnie z Rozkazem Bojowym Nr .../2005 zdobyć niezbędne dla tej strony WWW menu. Mimo wielokrotnie ponowianych działań nie uzyskano pożądanego skutku ....."

albo następny :

"Meldunek nr 2 -
(zwiadowca płci męskiej).......w dniach 23 oraz 29 i 30 października 2005 r. działając w składzie 3-osobowego patrolu rozpoznawczego (Mama, Tata oraz ja, Misiek - kryptonimy zwiadowców - przyp. red.)nawiązałem bojowy kontakt operacyjny z nplem w kawiarni "Noworolski" w Krakowie w celu zdobycia menu dla naszej strony WWW.
Prowadzone działania bojowe nie przyniosły rezultatów, gdyż npl ....
(cenzura WSW). Uważam, że niepowodzenie akcji spowodowane było brakiem granatów ręcznych z amerykańskiego lend-lease'u , których całą i jedyną dostawę w ilości 2.000 szt. zużyli nasi do ćwiczeń przed operacją "Market Garden", i którą z tego powodu należy uważać z przegraną !"

W tej sytuacji pozostaliśmy przy "gifkach" z krzyżykiem !
A my im proponowaliśmy

... skrzynkę prasowanego TNT - 25 kg..." (TNT - trójnitrotoluen - inaczej trotyl, materiał wybuchowy)

(fotografia wykonana ze względów patriotyczno-lokalnych oraz filmowych "..na pograniczu wsi Trzesieka i miasta Szczecinek")

... porcje grochówki ("....w celu wzmocnienia..."(cytat z rozkazu Kwatermistrza 6 PDP-D - Roz.Dz.D-cy 6 PDP-D z dnia (---- cenzura WSW) ...
(fotografia wykonana ze względów patriotyczno-lokalnych oraz filmowych "..na pograniczu wsi Trzesieka i miasta Szczecinek")
Zgodnie z Rozkazem D-cy działania bojowe pododdziałów rozpoznawczych "... mają być prowadzone aż do skutku..." tj do chwili zdobycia menu dla strony WWW 6 PDP-D.

W celu wzmocnienia ducha bojowego oddziałów i pododdziałów - zgodnie z rozkazem Dowódcy 6 PDP-D - prowadzone mają być zajęcia edukacyjno-szkoleniowe z "... piosenki żołnierskiej...." , oraz zapoznać się z tajemnicą niejawną dot. orkiestry dywizyjnej,

ponadto żołnierze mają być instruowani w formie przestrogi o tym, że udziałem w inwazji na Czechosłowację w 1968 roku " ...sami sobie zrobili najwięcej krzywdy ..." poprzez zapoznanie z jedyną książkową monografią Dywizji autorstwa Huberta Marcina Królikowskiego ,

a także przyjąć do wiadomości konieczność zapoznania się wkrótce ze szczegółowym, wzbogaconym mapami i fotografiami opracowaniem internetowym Przemysława Wywiała na temat działań 6 PDP-D w Czechosłowacji , m.in. po to "....by żołnierze wiedzieli jaki mają sprzęt do dyspozycji ...".

A poza tym będzie wkrótce o szkoleniu płetwonurków-saperów ..... Już jest !!! (9-12-2005 r.)Powrót do
"Portalu Szczecineckiego"