Lotniczy Szczecinek

Dzisiaj przybyła istotna nowość - opublikowaliśmy cztery fotografie lotnicze tzw. fotogrametryczne miasta Szczecinka oraz okolic.
Zapowiadane zmiany w naszym portalu są w toku realizacji. Niebawem przybędzie wygodne (miejmy nadzieję menu.

Od pewnego czasu proponujemy fotoreportaże na odrębnych stronach z reprodukcjami fotografii wysokiej jakości, zwłaszcza iż od niedawna wspiera nas Jarek PIETRZYK swoimi fotografiami. Staramy sie nadać FOTOREPORTAŻOM nowoczesną, ergonomiczną formę.

Ponadto funkcjonuje również FOTOGALERIA LOTNICZA.

Tradycyjnie wydarzenia przedstawiamy w formie kilkuminutowych "filmów" - reportaży.

Informujemy, że bardzo wzbogaciła się dokumentacja lotniska w Wilczych Laskach.

Jak już od wielu miesięcy informowaliśmy, nasz magazyn opowiada o związkach Szczecinka z lotnictwem, dziś i w przeszłości. Niebawem zaprezentowane zostaną nowe filmy wiążące się z osobą pioniera szczecineckiego lotnictwa - zmarłego tragicznie w katastrofie lotniczej własnego samolotu p. Leńca.

Zaprezentujemy także wspomnienie o Ryszardzie RUSIELIKU - szczecineckim żeglarzu oraz lotniku, który zginął w katastrofie lotniczej jesienią 2004 roku.

Informowaliśmy : " - Ponadto ukaże się druga z trzech części filmowego reportażu internetowego o alianckich lotnikach spoczywających na szczecineckim cmentarzu" - jednak ponieważ prowadzący ten dział Marek W. PIŁAT w tej właśnie sprawie toczy spór sądowy przed Sądem Okręgowym w Koszalinie - przygotowany materiał opublikujemy po rozstrzygnięciu sądowym.

Ponadto od dzisiaj można zapoznać się z:

planami lotniska w Wilczych Laskach k/Szczecinka
projektowanym lotniskiem nawodnym na jeziorze Trzesiecko w Szczecinku
projektowanym lotniskiem nawodnym na jeziorze Durowskie w Wągrowcu
a także :
batymetryczne (głębokościowe) mapy jezior oraz fotografie lotnicze:
jez. Wielimie koło Szczecinka
fotografia lotnicza części jez. Wielimie k/Szczecinka (Małe Wielimie)
jez. Pile koło Bornego Sulinowa
także dla płetwonurków i wędkarzy.
fotografie lotnicze aerofotogrametryczne Szczecinka oraz najbliższych okolic miasta z 1997 r. (pliki po ok. 5 Mb - ostatni ok. 15 Mb :
Kwadrat TRZESIEKA (półn.zach. od miasta do szpitala miejskiego - przekątnej)
Kwadrat CZARNOBÓR (kontynuacja kwadratu Trzesieka w kierunku wschodnim - na dole północna część miasta)
Kwadrat SZCZECINEK - Centrum (południowa część jeziora Wielim (Wielimie) oraz centralna część miasta od ul. Kosińskiego (zachód) po ul. Bohaterów Stalingradu, Armii Krajowej i Pomorską na południu).
Kwadrat PILSKA (wzdłuż osi pólnoc - południe (obwodnicy miejskiej) tj. Poznań - Koszalin)
SZCZECINEK (montaż elektroniczny fragmentów 3 fotografii (powyżej) zawierający obraz całego miasta oraz fragment fotografii miasta o rzeczywistej jakości (Plik ok. 15 Mb !)

Aktualiz. 18.06.2005 r. (10 marca 2005 r.)

Okazało się, że zastosowana przez nas w2002 roku nowatorska forma prezentacji materiału wymaga osobnego omówienia. Niżej zainstalowaliśmy specjalną przeglądarkę naszych "filmów". "Na wierzchu" wyświetlany jest tylko jeden "film", ale manipulując przyciskami przeglądarki czy inaczej - wyświetlarki można obejrzeć już co najmniej kilka "filmów". Wykaz ponumerowanych filmów do obejrzenia znajduje się niżej, pod wyświetlarką (Spis treści..) i jest zarazem indeksem tematycznym..
Ponieważ informujemy w "Spisie treści" o przygotowywanych filmach, jest to zarazem program naszego magazynu na najbliższy okres czasu.
Pod spisem treści znajduje się "Wykaz nowości" z podanymi datami publikacji materiału
.


Opis odcinka :
Numer odcinka : z


Przepraszamy, nie funkcjonuje jeszcze link zapowiedziany w 2 i 3 odcinku ! Mamy kłopoty z rozwiązaniem w skrypcie (programie) obsługującym te linki. Prosimy korzystać z linku pocztowego na dole strony (adres e-mail). Niebawem zainstalujemy tzw. formularze do wysyłania poczty bez konieczności posiadania zainstalowanego programu pocztowego.


Ponieważ rośnie ilość opublikowanego materiału, instalujemy własną bazę danych i wyszukiwarki serwisu (co wcześniej nie udało się z powodu zmiany serwera ! ) , co ułatwi dostęp do materiałów zgromadzonych w witrynie.
Pojawił się zapowiedziany indeks tematyczny w postaci spisu treści powyżej z prawej strony. Indeks rzeczowy oraz indeks nazwisk zaczną funkcjonować razem z bazą danych.
REDAKCJA
10.03.2005 r.
Linki lotnicze
Wizytówka baloniarza

Można by napisać przedstawiając tą kartę wizytową :
" Naszą Redakcję odwiedził francuski pilot balonowy !

Historia tej wizytówki jest niebanalna i warta opowieści, którą zamieszczamy poniżej wizytówki.


O balonach jest w "Fotoreportażach" oraz będzie w "Historii żeglugi powietrznej nad miastem Szczecinek i okolicami"

Pan Jean Marc GUERIN - pilot i instruktor aeronautyczny (czyli balonowy) z miejscowości Chadrac we Francji podarował naszej Redakcji swoją wizytówkę raczej nieświadomie.
Pod koniec sierpnia br. jeden z "naszych" w poszukiwaniu jesiennej odzieży penetrował liczne w Szczecinku sklepy z używaną odzieżą.

W jednym z nich, przy ulicy Słowiańskiej natknął się na prawie nową, dżinsową kamizelkę z licznymi kieszeniami oraz napisem "Pilote" nad lewą górną kieszenią. Zaintrygowany napisem "Pilote" postanowił przymierzyć kamizelkę. Okazało się, że na plecach jest wymalowany biały napis w języku francuskim informujący o międzynarodowych mistrzostwach Francji w sportach balonowych w 1997 r.
W jednej z kieszonek znajdowała sie reprodukowana wizytówka, którą podarowała właścicielka sklepu na prośbę naszego redaktora.
Tak oto po pięciu latach od mistrzostw Francji dotarła do Polski baloniarska kamizelka wraz z kartą wizytową byłego właściciela.

Skomentować możemy to wydarzenie aeronautycznie : Panie Guerin - balonem byłoby szybciej !

Jeśli ktoś z Internautów zna francuski i wpadnie na pomysł aby zatelefonować - w imieniu Redakcji uprzejmie prosimy o przekazanie Panu Guerin pozdrowień oraz zaproszenia na "Hydro-Avia-Show" w Szczecinku w roku 2003. Będzie mile widziany - także ze swoim balonem !

Póki co - my tzn. Redakcja telefonować nie będziemy, gdyż jak wiadomo, telefonów - podobnie jak komputerów i biurek nie posiadamy ! Za to coraz liczniejszych Przyjaciół !

Powrót do
"Portalu Szczecineckiego"
Adres e-mail Redakcji : szczecinecka_gazeta@poczta.onet.pl