ZWIERZĘTA I LUDZIE - FOTOGALERIA
Galeria o zwierzętach i ludziach - nie zawsze dosłownie, przeważnie z humorem !
Zachęcamy do zetknięcia wskaźnika myszki komputerowej z większością fotografii - spowoduje to wyświetlenie nastepnej fotografii, początkowo niewidocznej (rool-over).
Zapraszamy także do współpracy !
Chwilowo fragmentarycznie dostępne lata 2003-2005
"Psia Wigilia" - odbywa się, jak się okazuje, w przeddzień tej "ludzkiej". Pies jeść musi, szczecinecczanie psy kochają, więc hojnie jak na tak biedne miasto zasilili puszki na datki dla psów.
Jakość fotografii fatalna, bowiem jeden z nich, taki biały, chwilę wcześniej oczyścił gruntownie obiektyw językiem w rewanżu. Zdaje się, że też wyszczekał, iż na fotografice się nie zna, ale czy ja to dobrze zrozumiałem ?

Foto : Marek W. Piłat -2005.12.23
"Odlot ptaków" - Odleciały ze Szczecinka i okolic bardzo szybko. W dniu 13 września 2005 r. około godz. 18:45 udało się uchwycić dwukrotnie w obiektyw nad Szczecinkiem duży klucz ptaków, prawdopodobnie dzikich gęsi, odlatujących w kierunku południowym. Po zaledwie minucie skryły się przed wzrokiem obserwatora w mgle oraz chmurach. Ciekawe, czy wróciły ?

Foto : Marek W. Piłat -2005.09.13 g.18:45
"Kormoran" - Największe (podobno) w Polsce siedlisko kormoranów znajduje się na jednej z wysp sąsiadującego ze Szczecinkiem jeziora Wielim. Odchowane młode wyprowadzane są m.in. nad jezioro Trzesiecko. Są to płochliwe ptaki, toteż uchwycić kormorana na fotografii blisko ruchliwego punktu w Parku Miejskim nie jest łatwo. Faktem jest, że z każdym rokiem poczynają sobie coraz bardziej (jak to okreslić ?) bezczelnie ! Ten widoczny na fotografii przypatrywał się poczynaniom dwojga młodych na pomoście na wprost wylotu ul. Jeziornej.
Foto : Marek W. Piłat -2005.07.24
"Maluszek" - Do opieki nad tym potrzeba co najmniej dwóch opiekunek. Wydaje nam się, że m.in. po to, by nie namawiał spotkanych rowerzystów do pożyczenia roweru. Obecność osób trzecich tzn. fotografa nie wpływa na zachowanie doga - "maluszka". Nie zmieniło się nawet po rozlicznych nawoływaniach. Dopiero kiedy fotograf stanął na głowie.... zobaczcie sami !
Marzec był pracowitym miesiącem dla kretów.

Foto : Marek W. Piłat - 2005.03.26

Tu będzie niebawem "Mecz "
- sensacyjny materiał o meczu piłki nożnej pomiędzy psem a człowiekiem.
Ponadto : cykl fotografii wiewiórki oraz o łabędzich siedmioraczkach.

Powrót do "PLUS-MINUS"